Prodej nemovitosti BEZ REALITKY

13.03.2013 22:48

Prodej nemovitosti BEZ REALITKY je obrovským trendem na trhu nemovitostí, na trhu který prochází pravděpodobně největší transformací novodobé historie. Hlavními důvody pro úspěch tohoto fenomenu, je jednak sama realitní krize a také vysoká nedůvěra trhu v přebujelý systém realitních kanceláří, kde v podstatě nic není zakázáno - tedy vše je povoleno. 

 

Graf, který naleznete níže na této stránce, ilustruje trendy ve vyhledávání termínů - realitní kancelář bez realitky

 

Nedá se popřít, že prodej nemovitosti tímto způsobem má své kouzlo, nicméně také je třeba mít na paměti, že prodej nemovitosti není totéž jako prodej starých lyžáků na BAZOŠI. Proto je dobré dodržovat určitá pravidla, která Vám dokážou v takovém případě usnadnit život a hlavně samotný prodej.

 

3 tipy jak uspět s prodejem na www.bezrealitky.cz

1. Stanovte správně cenu nemovitosti - pokud si nejste zcela jisti o tom, jak si Vaše nemovitost na realitním trhu stojí, nechte si poradit od odborníka. Odhadce nemovitostí, který vám zpracuje tržní odhad, Vám pomůže hned 2 krát. Zabrání ztrátě peněz podhodnocením nemovitosti nebo v druhém případě ztrátě Vašeho času a umrtvením nemovitosti na trhu díky nereálné nabídce. Čas jsou přece peníze, nebo ne?

2. FOTOGRAFIE  Vám usnadní práci - fotografie prezentují Vaší nemovitost, a tedy mají obrovský vliv na to, jak je nemovitost na trhu vnímána. Kvalitní fotografie - to je polovina úspěchu. Chcete-li jít ještě o kousek dál než ostatní, vytvořte panoramatickou fotografii a vtáhněte svého budoucího kupce přímo do prostoru. 

3. Méně je někdy více - ideální je před prodejem kompletně vystěhovat nemovitost a celou ji vymalovat na bílo. Proč, ptáte se? Člověk si díky své vlastní obrazotvornosti umí lépe představit, jak by se dalo s vnitřním prostorem naložit. Pokud Vám ale situace nedovoluje přestěhovat se na pár měsíců ke kamarádům ze základky, mějte nemovitost alespoň ve 100% pořádku. První dojem je totiž až 80% úspěchu.

 

Jak vznikl portál www.bezrealitky.cz

Základní kámen startupového projektu www.bezrealitky.cz položil Jakub Havrlant. Po úspěšném rozběhnutí tohoto projektu přichází na scénu velká investiční skupina ALLEGRO GROUP - která je vlastníkem např. portálu www.aukro.cz a tento velice úspěšný projekt odkupuje. Konkurence na sebe ale dlouho nenechala čekat a v současné době vznikají další podobné projekty jako např.:

  • www.realitnirevoluce.cz 
  • www.realitka-zdarma.cz