Tržní odhad

odráží skutečnou hodnotu nemovitosti na realitním trhu. V zákoně o cenách č. 526/1990 Sb. a v zákoně o oceňování majetku č. 151/1997 Sb., je pro tento případ používán termín "cena obvyklá". Tuto hodnotu v podstatě potřebujete znát pro všechny účely kromě daňových, ke kterým je používána cena administrativní. 

 

Kdy potřebujete znát tržní odhad?

Tržní odhad je potřeba především v případě, kdy nemovitost kupujete nebo prodávate. Tehdy se stává tržní odhad kupujícímu nebo prodávajícímu užitečnou pomůckou, která věrohodně vymezuje rozmezí tržní hodnoty nemovitosti na trhu. Díky tržnímu odhadu v takových případech zamezíte případným ztrátám a vyhnete se zbytečnému podhodnocení nemovitosti, nebo naopak zbytečným průtahům s prodejem nemovitosti v případě jejího nadhodnocení. 

Dále se s potřebou tržního odhadu setkáte při vyřizování úvěru v bance nebo potřebujete-li vyřídit vklad nemovitosti do základního jmění společnosti.

Tržní odhad také můžete použít jako podklad při výpočtu honoráře notáře při dědickém řízení.

 

Co Vám ještě můžeme nabídnout?

V případě, kdy o nemovitosti uvažujete jako o budoucí investici, tedy zvažujete její další pronájem, Vám můžeme nabídnout službu, na základě které získáte představu o návratnosti Vaší investice. V případě dotazů na tuto službu se na nás neváhejte obrátit.

CENA odhadu nemovitosti

Typ nemovitosti

CENA

Pozemek 

1 500,- 

Byt, Garáž

2 000,-

Rodinný dům, Rekreační chalupa

3 500,- 

Bytový dům

od 7 500,- 

Komerční nemovitosti

od 8 500,- 

Ceny platné od 1.1.2015

Nenašli jste, co jste hledali? Zašlete nám svoji poptávku a my Vám rádi sestavíme cenovou nabídku.